Abstract
У статті розкривається роль представників іноземних консульств, які працювали на той час в УСРР (Харків, Київ, Одеса), щодо висвітлення Голодомору 1932-1933 рр. Найбільш змістовними, у даному випадку, є звіти німецьких, польських та італійських консулів.
 У своїх звітах вони повідомляли про політичний та економічний стан в УСРР, жорстку політику «розкуркулення» та примусової колективізації, репресії на селі, нелюдські умови, в яких опинилося населення, про різноманітні прояви протестів серед селянства проти впровадження «совєтами» нової сільськогосподарської політики, канібалізм, результати політики хлібозаготівель тощо.
Highlights
Не дивлячись на те, що сучасна вітчизняна історична наука має значну кількість наукових і монографічних праць, присвячених висвітленню Голодомору 19321933 рр., на сьогодні ця тема й надалі залишається актуальною
Особлива увага приділена висвітленню Голодомору та його жахливих наслідків
Що у Радянському Союзі все добре, влада організувала винахідливий маскарад: села, які відвідували провідні західні представники, спеціально були підготовленими для приймання високих гостей, про що й застерігали німецькі консули в Україні23
Summary
Що сучасна вітчизняна історична наука має значну кількість наукових і монографічних праць, присвячених висвітленню Голодомору 19321933 рр., на сьогодні ця тема й надалі залишається актуальною. У статті розкривається роль представників іноземних консульств, які працювали на той час в УСРР (Харків, Київ, Одеса), щодо висвітлення Голодомору 1932-1933 рр. Видання містить докладні службові повідомлення про Голодомор в Україні та на Північному Кавказі, які італійські дипломати в СРСР (у тому числі консульські представники у Харкові й Одесі) надсилали до свого уряду.
Talk to us
Join us for a 30 min session where you can share your feedback and ask us any queries you have