Abstract
У статті йдеться про проведення збору підписів полонених вояків-українців з табору Раштат (Німеччина) для уповноваження О. Скорописа-Йолтуховського представляти їх права та інтереси перед російським Тимчасовим урядом. З метою роз’яснення цього у таборовій газеті «Розсвіт» був опублікований заклик до полонених внести своє ім’я та прізвище до спеціальних підписних листів, які прикладались до кожного примірника цього випуску часопису. З табору до робітничих команд виїхали українські активісти, завданням яких стало проведення агітаційної акції у середовищі таборян. Їх заходами уповноваження О. Скоропису-Йолтуховському підписали 8829 полонених, що засвідчило їх достатньо високий рівень національно-громадської освіченості.
Highlights
Окремі аспекти функціонування української громади «Самостійна Україна» у таборі Раштат на сьогодні є вже значною мірою розроблені у силу того, що на відміну від інших таборів (Вецляра і Зальцведеля) до вивчення її історії ще у 1919 р. звернувся О
У статті йдеться про проведення збору підписів полонених вояків-українців з табору Раштат (Німеччина) для уповноваження О
СкорописЙолтуховський 31 березня 1917 р. звернувся до таборян із закликом надати йому уповноваження представляти їх інтереси перед російським Тимчасовим урядом
Summary
Окремі аспекти функціонування української громади «Самостійна Україна» у таборі Раштат на сьогодні є вже значною мірою розроблені у силу того, що на відміну від інших таборів (Вецляра і Зальцведеля) до вивчення її історії ще у 1919 р. звернувся О. Ігор Срібняк1, Юлія Назарук2 1Київський університет імені Бориса Грінченка e-mail: i.sribniak@kubg.edu.ua ORCID: https://orcid.org/0000-0001-9750-4958 У статті йдеться про проведення збору підписів полонених вояків-українців з табору Раштат (Німеччина) для уповноваження О.
Talk to us
Join us for a 30 min session where you can share your feedback and ask us any queries you have