Abstract
У статті розкрито особливості розвитку економіки Волинської губернії наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. Простежується механізм регулювання цін на товари першої необхідності органами влади та міського самоврядування. Проведено порівняльний аналіз рівня матеріального забезпечення різних соціальних груп населення, звертається увага на ускладнення соціально-економічної ситуації в регіоні під час Першої світової війни.
Highlights
ІСТОРІЯ УКРАЇНИРЕГУЛЮВАННЯ ОРГАНАМИ ВЛАДИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ НА ВОЛИНІ НАПРИКІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ ст.
В губернії функціонувало вже 1912 підприємств, понад 2⁄3 з них були дрібними на яких працювало 17,8 тис.
Відповідно до звітів фабрично-заводських інспекцій, середньорічна заробітна плата робітників у Волинській губернії становила 94 руб.
Summary
РЕГУЛЮВАННЯ ОРГАНАМИ ВЛАДИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИХ ПРОЦЕСІВ НА ВОЛИНІ НАПРИКІНЦІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ ст. В губернії функціонувало вже 1912 підприємств, понад 2⁄3 з них були дрібними на яких працювало 17,8 тис. Відповідно до звітів фабрично-заводських інспекцій, середньорічна заробітна плата робітників у Волинській губернії становила 94 руб. На Волині, як і в інших регіонах імперії, у системі оплати праці найманих працівників відбувалися значні зміни, паралельно з цим зростала й кількість підприємств. У Волинській губернії їх було – 1728, але, як і раніше, більшість з них були дрібними на яких працювало 3-5 найманих робітників. Напередодні Першої світової війни робітник на Волині у середньому одержував 164,5 руб. Незважаючи на підвищення заробітної платні робітників, рівень їхнього життя залишався низьким, що було зумовлено зростанням цін на товари першої необхідності на початку 1900-х рр. Таблиця 1 Порівняння цін на окремі продукти та дрова у Житомирі та Луцьку напередодні Першої світової війни (складено за:33)
Talk to us
Join us for a 30 min session where you can share your feedback and ask us any queries you have