Abstract
У статті досліджується діяльність Одеського муніципалітету в період румунської окупації Одеси в 1941-1944 рр. Доведено, що діяльність муніципалітету сконцентрувалася, головним чином, на таких аспектах: реформування адміністративної гілки управління, відновлення економіки, реформування органів правопорядку, охорони здоров’я та освіти.
 Також перед урядовцями Одеського муніципалітету стояло дуже складне завдання по відновленню більш-менш нормального функціонування міста. Восени 1941 р. Одеса представляла собою жахливу картину після військових дій: підірвана електростанція, зруйнований водопровід, радіостанція, телефонна станція, розграбовані магазини, розбиті склади, хлібозаводи та млини, згарища будинків, зіпсовані мостові, зруйновані лікувальні установи.
 Встановлено, що протягом 1941-1944 рр. урядовцям муніципалітету вдалося: відновити електропостачання та трамвайний рух, налагодити постачання води та продовольство у місто, в декотрій мірі відновити зруйновану економіку, провести фінансову реформу, відкрити медичні установи, реформувати шкільну освіту, налагодити поштовий зв’язок тощо.
Highlights
The article examines the activities of the Odessa municipality during the Romanian occupation of Odessa in 1941-1944
It is proved that the activities of the municipality focused mainly on the following aspects: reforming the administrative branch, economic recovery, reforming law enforcement, health and education
In the autumn of 1941, Odessa was a horrible picture after the war: a power plant was blown up, a water supply system, a radio station, a telephone exchange, shops were looted, warehouses, bakeries and mills were destroyed, smoke from fires, bridges were destroyed, and medical facilities were destroyed
Summary
У статті досліджується діяльність Одеського муніципалітету в період румунської окупації Одеси в 1941-1944 рр. Згідно наказу Губернатора Трансністрії від 27 травня 1943 р., який повинен був привести до виконання міська поліція, санітарний відділ і шефи секторів, усі жителі до 10 липня 1943 р.
Talk to us
Join us for a 30 min session where you can share your feedback and ask us any queries you have