Abstract
Екслібрис або книжковий знак, виконується художниками для своїх друзів і знайомих, частіше безкоштовно, а також для участі в міжнародних чи місцевих конкурсах, до пам’ятних або ювілейних дат, а також на замовлення, переважно для заможних іноземних колекціонерів. Таким чином, екслібрис є важливим джерелом історії та культури не лише України, а всього людства.
 Особливою популярністю користувалась творчість легендарного поета, музиканта і актора Володимира Висоцького, у якого було чимало шанувальників. Вони замовляли екслібриси Миколі Бондаренку з Сумської області, Оресту Криворучку з Чернівців, Миколі Неймешу та Олексію Литвинову з Харкова. Останній на початку 1990-х рр. створив для Вадима Альбертіна з Очакова 2 десятки екслібрисів з образом В. Висоцького та героїв його творів. Не менш популярною в мистецтві екслібриса був образ Анни Ахматової. Її поетичні рядки приваблювали мільйони людей протягом останніх десятиліть, як у нашій країні, так і за кордоном.
 Автор понад тисячі екслібрисів, Давид Беккер з Одеси – художник широкого тематичного діапазону. Його творчість презентована портретними образами відомих композиторів і серією «Карнавали Венеції».
 Не менш цікаві кольорові екслібриси Аркадія і Геннадія (батька й сина) Пугачевських, Володимира Вишняка з Києва, Василя Леоненка з Чернігова та ін.
 Майстри книжкового знаку полюбляють вшановувати видатних діячів культури і мистецтва минулого й присвячувати їм екслібриси пам'яті. Чимало таких графічних мініатюр створили Георгій Сергєєв з Києва, Борис Дроботюк зі Львова, Іван Балан з Чернівців та інші.
 Екслібриси Заслуженого художника України Іван Крислача зі Львова присвячені солістам Львівської національної опери ім. С. Крушельницької та акторам Львівського театру ім. М. Заньковецької. Він також є автором численних книжкових знаків для львівських музеїв.
Highlights
Asters of the book plate like to honor outstanding figures of culture and art of the past and dedicate EL of memory to them
The ex-libris is an important source of history of Ukrainian culture, but of all mankind
Крислач: Івана Франка (1980 р.), Івана Федорова (1981 р.), Музею-садиби Маркіяна Шашкевича (1986 р.), Музею етнографії АН України (1999 р.), Олени Кульчицької (2003 р.), Національного музею у Львові (2004 р.), Соломії Крушельницької у Львові (2007 р.), Львівської галереї мистецтв (2007 р.) та інших установ культури
Summary
Asters of the book plate like to honor outstanding figures of culture and art of the past and dedicate EL of memory to them. ЕКСЛІБРИС ЯК НАРИС ІСТОРІЇ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ, КОМПЛЕКСУ ДУХОВНИХ ЗДОБУТКІВ СУСПІЛЬСТВА Виконується художниками для своїх друзів і знайомих, частіше безкоштовно, а також для участі в міжнародних чи місцевих конкурсах, до пам’ятних або ювілейних дат, а також на замовлення, переважно для заможних іноземних колекціонерів. Створив для Вадима Альбертіна з Очакова 2 десятки екслібрисів з образом В.
Talk to us
Join us for a 30 min session where you can share your feedback and ask us any queries you have